Tkaniny ogrodnicze; folie ogrodowe

with Brak komentarzy

Alternatywna dla tradycyjnego usuwania chwastów? Jednym ze sposobów na ograniczenie chwastów w ogrodzie, jest agrotkanina, zwana matą ściółkującą lub matą szkółkarską.

Tkanina do wyścielania gleby w ogrodach i warzywniakach przeciwdziała rozwojowi chwastów oraz zapobiega ich przerastaniu przez ściółkę. Przyspiesza również wegetację pożądanych roślin i wzmacnia ich system korzeniowy. To nie jedyne zalety agrotkaniny. Przepuszcza ona wodę i powietrze, chroniąc jednocześnie przed nadmiernym parowaniem wody z gleby. Jest odporna na rozciąganie i na promieniowanie UV.

Może być stosowana do ściółkowania roślin uprawowych i kwiatów, a także wieloletnich krzewów ozdobnych, bylin czy traw, a jej odporność można liczyć w latach.


 

W naszym sklepie z artykułami metalowymi znajdziecie Państwo tkaniny ogrodnicze, folie ogrodowe, folię czarną Typu 300 itp. produkty użyteczne w ogrodzie, na działce i podczas remontów. Zapraszamy do Rolniczo-Handlowej Spółdzielni pracy w Nowym Sączu przy ulicy Zielonej 49.